Що таке теппо,зустріч самураїв з Європейською вогнепальною зброєю
Учебные материалы


Що таке теппо,зустріч самураїв з Європейською вогнепальною зброєюКарта сайта

Загрузка...

Японії”

XVI століття Японія велика країна роздроблена на частини громадянською війною яка називалася Сенгоку Дзідай епоха воюючих провінцій. Ця війна була спричинена зловживанням влади Сьогунату Асікага який правив усією Японією. Але час йшов і кожен з домів (королівств) кортів стати Сьогуном. Але не зважаючи на це сьогун мав і союзників яким було вигідне правління дому Асікага.

Японія була роздроблена на вісімнадцять незалежних міні царств,головними з яких стали: Тьосокабе,Сімадзу,Токугава,Такєда ,Датє,Хатторі,Морі,Уєсугі,Ода, Імагава, та багато інших. Кожен з цих царств мав свої традиції і своєрідний стиль ведення бою,і кожен з них мав Даймьо правителя і тих хто вам стати майбутнім Сьогуном. Але пощастило виграти цей почесний титул правителя Японії пощастило лише одному.

Війська і флот середньовічної

Японії

На той час в Японії були одні з найвидатніших,найхоробріших воїнів яких бачив тоді світ. Японія на той час була в напівізольованому стані і торгувати і вести переговори могли мало хто. Японці дорожили своїми традиціями і вважали культуру Європейців життя,закони і архітектуру та їх стиль бою безчесним а для самурая честь була по при все,і поразка в битві каралася “сіпоку” яке ми звикли називати як харакірі.

Самураї виховувались з малку і дотримувалися строгої дисципліні,і вчились з малечку поважати побратимів і шанувати старших. В битві ці войни герої стояли до кінця вони відавали перевагу смерті в бою ніж повернення на Батьківщину з пораскою.

Перед з’явленням вогнепальної зброї знаряддя самурая виготовлялося за дерева або х тканини,а на спині вони носили знамена свого дому на яких крім знамен були написані клятви та їх власні вірші. Ось як виглядав самурай того часу

Ось ви перед собою бачите командира самурая з катаною,самурая ярі зі списом і командира самурайської кінноти.

Взагалі самураї в їхній армії мали дуже багато різних видів,навіть звичайна накитка зі шкіри на обладунках означає що це командир загону а звичайні самураї ходили зі звичайними обладунками. Навіть прикраси на шоломах мали відношення до різних загонах в армії Ось зображення із командирами самураїв

А ось загон воєнів зі списами,їх називали асігару.

Асігару теж мали багато видів основними з яких були: Асігару звичайні,Асігару самураї Асігару з нагін атами і пізніше з’явилися Асігару з теппо (про те що таке теппо пізніше)

На полі бою Асігару як і самураї посідали найважливіши місця в усіх битвах,ці войни від звичайних ополченців від самураїв асі гару,вирішували хід багатьх битв усіх періодів.

А ось бійці з луками.Також велику роль відігравала кіннота.

І броня Даймьо


Що до флоту то він був менш розвинений,єдині кораблі які мали вітрила були торгові А заглом кораблі були на веслах без вітрил і озброєні зазвичай стрілами,пізніше теппо.Тому японські кораблі були беззахисні проти Європейський які іноді з’являлися на кордонах японії. Європейські кораблі називали Чорними ось малюнок.

Це було велике судно з 10 і більше гарматами на борту,були швидкі і мали великі команди озброєні мушкетами. Битва любого флоту Японії проти цих гарматних фортець означала неминучу смерть.

Флот Японії нагадував пливучих майже нерухомих черепах

Кораблі Японії.

Але їх перевагою японців була велика команда яка була дуже дисциплінована і добре навчана.

Що таке теппо,зустріч самураїв з Європейською вогнепальною зброєю

В 1543 році коли китайська джонка із Португальцями на борту була збита з курсу та прибита острова Танегасіма у берегів південного Кюсю. Ось що пригадує один із світків коли побачив привезені іноземцями аркебузи “У руках вони тримали щось в два або три фути завдовжки , зовні пряме , з отвором всередині , зроблене з важкого матеріалу. Крізь нього проходить отвір, який , однак , з одного кінця закрито. А збоку є інший отвір , яке служить для проходження вогню. Його форму можна порівняти ні з чим , що я знаю . Щоб використовувати це, наповніть його порохом і маленькими свинцевими кульками , встановіть маленьку білу мішень на березі , візьміть цю річ в руки , прийміть стійку і , закривши одне око , піднесіть вогонь до отвору. Шарик потрапить прямо в ціль . Вибух нагадує спалах блискавки , а гуркіт пострілу подібний до грому”

Коли японці побачили цю зброю вони були здивовані та перелякані вони прозвали їх теппо (аркебузи). І з того часу і почалася торгівля з Європою. Але корінні жителі японії вважали цю зброю проявом безчестя,не хотіли їм користуватись. Але деякі з домів вважали по іншому,вони розуміли що саме ця зброя приведе їх до перемогу. Тому одна з моделей була узята і через деякий час Японія зустріла новий вид бою,та шлях до перемоги. Ось як виглядало теппо.

Загалом це були аркебузи з гвинтовими замками які в Європі зарекомендували себе з найкращого боку. З появою теппо з’явились нові загони які отримали назву самураї і бійці асігару з

теппо. “Тепер результат бою вирішували не мечі і луки а влучні постріли асігару

з теппо.edu 2018 год. Все права принадлежат их авторам! Главная